Ошибка
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Азовське море

Загальна інформація

Небагато сухої географії

Азовське море розташоване між 45 і 47 градусами північної широти і між 33 і 39 градусами східної довготи. Із заходу на схід максимальна протяжність Азовського моря - 343 кілометри. З півночі на південь - 231. Площа поверхні Азовського моря - 37 605 квадратних кілометрів.
Цікаво, що острови і коси Азовського моря мають загальну площу близько 108 квадратних кілометрів. Для людини плануючого відпочинок на Азовському морі буде цікаво дізнатися, що довжина берегової лінії складає цілих 1472 кілометри, велика частина - прекрасні піщані пляжі. Максимальна глибина Азовського моря - 14,4 метра.
Вам, звичайно, може показатися ця цифра чималою, але не варто турбуватися, такі глибини зустрічаються в основному в центральній частині Азовського моря. Рівень глибини 5 метрів в середньому розташований в 2 кілометрах від берега. Підводячи підсумок можна додати, що середня глибина Азовського моря знаходиться в межах 6-8 метрів.

 

Поговоримо про рельєф дна Азовського моря і про його береги.
З одного боку підводний рельєф Азовського моря не балує різноманітністю, піщане дно, що плавно опускається від смуги прибою до центральної частини морить, але з іншого боку це плавне збільшення глибини і м’який пісок створює прекрасне відчуття комфорту, властиве відпочинку на Азовському побережжі. Насправді морське дно не скрізь однаково.
Північне побережжя Азовського моря більш мілководне, глибина 6-7 метрів може зберігатися на відстані 20-30 кілометрів від берега. Для південного побережжя характерніший крутий підводний схил до глибини 11-12 метрів. Так само в Азовському морі зустрічаються підводні піднесеності (банки).

 

Лікувальні чинники Азовського моря

В чому ж особливості лікування і відпочинку біля Азовського моря? Води Азовського моря містять 92 хімічних елементів , які під час купання легко проникають через поверхню шкіри і дарують Вашому організму ті речовини, яких він потребує.

Клімат має свої неповторні особливості за рахунок вдалого поєднання континентального і морського повітря, насищеного запахом степових трав і морської води. Крім того, для Приазов′я характерний стійкий і помірний режим сонячних випромінювань.

Весь цей комплекс оздоровчих чинників Азовського моря відмінно тренує нейро-ендокрінну, серцево-судинну та дихальну систему, благотворно впливає на процеси терморегуляцій, підвищує життєвий тонус і покращує адаптаційно-компенсаторні механізми організму.

 

До основних лікувальних чинників курорту разом з приморський-степовим кліматом, відносяться сульфідні грязі мула і мінеральні води . Запаси грязей мула знаходяться в озерах, розташованих на території курорту. Лікувальна грязь містить складний комплекс органічних і неорганічних речовин, ферменти, вітаміни, гормони, біологічні стимулятори.

Найбільш показовим ефектом грязелікування є дія на місцеві запальні процеси. Викликаючи поліпшення живлення тканин, функції кровообігу. Грязелікування сприяє розсмоктуванню патологічних осередків.

В Приазов′ї оксамитовий сезон - травень, вересень і жовтень, коли немає пекучих сонячних променів, грязьові процедури переносяться легше.

Мінеральні хлоридно-натрієві йодобромні підземні води з мінералізацією від 12 до 60 г/л використовуються для лікувальних ванн. Вони стимулюють функції різних органів і систем, надають протизапальну, десенсибілізіруючу і болезаспокійливу дію.

 

Побережжя Азовського моря

Горбистий, порізаний річками і балками ландшафт півночі області поступово на південь переходить в плоску рівнину, яка плавно ховається в хвилях незвичайного моря, - Азовського.

Азовське море дрібне, тепле, невеликої глибини, багате своїм біологічним змістом. Азовське море скрізь полонить своєю неповторною красою, всюди відчувається його незборима чарівливість і величезна приваблива сила.

Тепле мілководе Азовське море пом’якшує сухість степового повітря, а гаряче дихання степів зменшує вологість, що йде від моря. Пляжі дрібнопіщані, пологі, переважно мілководі. Літом вода в Азовському морі прогрівається до +26°С і більш, а середня температура повітря від +25°С до +30°С. По кількості сонячних днів в році побережжя Азовського моря не поступається Криму.

Природа Приазов′я багата цілющими чинниками, які дозволяють побережжю Азовського моря розвиватися як лікувальному курорту. Море наситило повітря побережжя Азовського моря всілякими цілющими елементами - йодом, бромом, кальцієм, а степ напоїв ароматом трав.

Тут можна приймати будь-які курси сонячних ванн, оскільки для Приазов′я характерний стійкий і помірний режим сонячних випромінювань. Більш того Азовське побережжя - прекрасне місце для ухвалення піщаних ванн.

Керч, що районний відноситься до побережжя Азовського моря, є достатньо багатолюдною, незвичайно великою (розкидистим) і не схожою ні на що кримське містом-роботягою. І при цьому в Керчі просто відмінні можливості для автотуризму - легко доступні 4 разних морських акваторії: Чорне море, Керченська протока, Азов, Сиваш - і десяток цілющих озер.
І скрізь різна солоність і температура води, а головне - своя особлива риба.

Приїжджайте на побережжі Азовського моря і відчуйте що таке рай на Землі!

 

Чому Азовське побережжя?

За курортами Азовського моря закріпилася репутація сімейних, оскільки на них популярний відпочинок сім’ями і з дітьми.

Крім відпочинку на Азовському морі можна пристойно оздоровитися.

Ціни на відпочинок на Азовському морі значно нижче, ніж в Криму.

Пляжі всіх курортів мають в своєму розпорядженні улюблені всіма розвагами, такими як: «банан», «гора», «скутери», «пігулки» і катамарани. У літній сезон в багато міст приїжджають парення з атракціонами і цирки з різними шоу-програмами. У деяких містах є аквапарення.

В готелях, базах відпочинку, пансіонатах для дітей надаються хороші знижки. У приватних пансіонатах вам завжди нададуть можливість додатково замовити живлення для дітей.

АЗОВ КУРОРТ пропонує вам відпочинок на Азовському морі в кращих пансіонатах, готелях, базах відпочинку, санаторіях, приватних пансіонатах і готелях. Ціни всі представлено без націнок - від адміністрацій лікувально-оздоровчих установ.

 

Відпочинок з дітьми

У батьків, що люблять, часто виникає питання: де можна провести свій літній відпочинок з дитиною, так, щоб самим відпочити і дитина оздоровилася, набралася сил, і отримав масу яскравих вражень…?

Багато батьків для відпочинку з дітьми віддають перевагу побережжю Азовського моря. Зв′язано це багато в чому з тим, що відпочиваючи на Азові, дитина не відчуває різкої зміни клімату як на інших курортах, і сама акліматизація проходить плавно і легко - деколи навіть непомітно.

Азовське море, з його оксамитовими безкрайніми пісочними пляжами, теплою водою, сухим степовим повітрям і невеликою глибиною морить - це райські куточки природи, ідеально відповідні для дитячого відпочинку.

В багатьох місцях Азовського побережжя морське дно знижується поступово, перші метрів 30 воно дрібне, що дозволяє дітворі плескатися, грати і вчитися плавати на мілководді. Тим більше вода біля берега, як парне молоко, в розпал сезону прогрівається до 28-30 градусів.

 

На побережжі Азовського моря немає гір, тому діткам не доводиться підійматися по крутих спусках, коли ви йдете або повертаєтеся з пляжу.

На пляжах багатьох курортів є всім те, що любиться розваги, такі як катання на “банані”, “пігулці”, катамаранах. Різні атракціони які відкриваються на час літнього відпочинку. По багатьом містам в літній період гастролюють дитячі цирки, що дають цікаві уявлення. У деяких курортах функціонують аквапарення.

В пансіонатах і базах відпочинку на дітей зазвичай надають максимальні знижки, або ж розміщують безкоштовно. Гостинні господарі приватних пансіонатів надають можливість додатково замовити дитячу кухню, і із задоволенням йдуть на зустріч в багатьох питаннях, які стосуються дітей.

І напевно найпотаємніше і головніше, що деколи, відпочинок на Азовському морі сприяє народженню і появі на світло нового життя!

 


Фотогалерея
Розміщення на карті
Контактна інформація
Написати листа
Менеджер по напрямку Азовське море
+38 (0536) 70-43-31
+38 (067) 530-02-02
вул.Шевченка, 16/5
infor5zirok.org

повернутися назад

Яндекс.Метрика